KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
POLSKA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

TAJNY DOKUMENT WATYKANU

Data: 1:10:06

Źródło: PANORAMA/BBC ONE
Temat: Sex Crimes and the Vatican
---------------------------------------------

Uwaga! - dostępna w Internecie włoska wersja tego filmu - JEST CENZUROWANA.

 

"Sex Crimes and the Vatican/Seksualne przestępstwa i Watykan" odkrywa kulisy tajnego dokumentu dotyczącego postępowania w przypadkach oskarżeń o  seksualne wykorzystywanie dzieci i młodzieży przez księży katolickich. Jest filmem który powinien być obejrzany przez każdego ale w  szczególności przez ofiary seksualnego wykorzystywania. Powinien pomóc ofiarom w lepszym zrozumieniu zdarzeń przeszłości i teraźniejszości,  które do tej pory dla wielu z nas były niewytłumaczalne.  Jeśli chodzi o ofiary  - jest filmem który MUSI być widziany.

Żródło : YouTube.Com   - Materiał filmowy TV BBC - Panorama

  Zbrodnie Seksualne I Watykan  -  Tajny dokument Watykanu z dnia 16 marca 1962 o nazwie "Crimen Solicitationis" to nic innego jak instrukcje Watykanu dotyczące postępowania kleru na całym świecie w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie dzieci. Watykan nie zaprzecza wydania tych rozporządzeń twierdząc jednak, że miały one służyć, jako rozporządzenia wewnętrzne w przypadkach wykorzystywania przez księży spowiedzi, jako narzędzie do pozyskiwania odpowiednich osób do uprawiania seksu. Dokument nakazywał biskupom i ich podwładnym, pod groźbą automatycznej ekskomuniki (wyklęcia z kościoła), zachowywanie absolutnej tajemnicy w przypadkach przestępstw seksualnych księży, niepowiadamianie władz cywilnych danego kraju, utrzymywanie absolutnej tajemnicy, uciszanie skandalów seksualnych, ochronę oskarżonego księdza, wymuszanie na ofiarach zachowania milczenia poprzez przysięgę na Pismo Święte, nakładaniu tajemnicy spowiedzi na osoby ujawniające przestępstwa seksualne księży, itp. Nie zwrócono by z pewnością uwagi na wszystkie te "wewnętrzne" rozporządzenia, gdyby nie fakt, że nie ma w nim absolutnie nic z troski o dobro dzieci, ofiar zwyrodnialców księży. Wprost przeciwnie, każdy, kto ośmielił się mówić o przypadkach przestępstw przeciwko dzieciom, wyklęty będzie z kościoła. Taka jest esencja tego dokumentu.
Dokument ten, to wypowiedzenie walki ofiarom księży pedofilów a nie ich ochrona, czy walka z istniejącym problemem.

 

KsiezaPedofile.Info

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi